Szabadság és munkaerőhiány
A munkaerőhiány miatt a vállalatoknak a korábbinál nagyobb figyelmet kell szentelniük a szabadságok tervezésére, már most célszerű felmérni, melyik munkavállalójuk hol tart az éves szabadságkeretének felhasználásában, és a nyári időszakban célszerű legalább az időarányos szabadságot kiadniuk – közölte a Trenkwalder munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó cég.
Munkajogi szakokleveles tanácsadó, adatbiztonsági és adatvédelmi szakember és más továbbképzések az ELTE-n
Forró téma a GDPR – ha Önnek vagy kollégájának értenie kellene az adatvédelemhez jöjjön el képzésünkre! A munka világában a folyamatosan változó jogi környezet naprakész ismerete nem elég: készség szinten kell tudni értelmezni a joggyakorlatot. Munkajogi szakokleveles tanácsadó képzésünkön erre nem jogász hallgatónkat is felkészítjük.
Támogatás kapható a diákok szünidei foglalkoztatására
A Munka törvénykönyve értelmében diákok is foglalkoztathatók, amely lélegzetvételhez juttatja a munkáltatókat a nyári időszakban. A július 1. és augusztus 30. között diákokat alkalmazó munkáltatók a diákmunka program keretében pedig támogatást is kaphatnak ehhez.
Segíthet a diákmunka elkerülni a kapunyitási pánikot
A diákmunka bár a többségnek csak rövidebb távú, néhány hónapos elköteleződés, sokat segíthet a pályaorientációban a MADS Márton Áron Iskolaszövetkezet igazgatósági tagja szerint.
A szabadság megszakítása és annak következményei
A nyárral együtt beköszönt a szabadságolás, a munkavállalók pihenésének, regenerálódásának időszaka is. A munkáltatónál azonban változatlanul megy tovább az élet, így előfordulhat, hogy egy váratlanul felmerülő probléma vagy sürgősen megoldandó feladat miatt valamely munkavállaló kiadott szabadságát meg kell szakítani vagy el kell odázni.
Édes a pihenés – a heti pihenőidő és a heti pihenőnap különbsége
A munka törvénykönyve kétféle lehetőséget nyújt a munkavállaló heti pihenésének biztosítására: heti pihenőnapokat vagy heti pihenőidőt kell adni a számára. Mi a különbség a kettő között? Mikor melyiket érdemes alkalmazni?
Posting-irányelv: mi is a kiküldött fogalma?
Ha nemzetközi, vagy határon átnyúló kiküldetésről beszélünk, az adott országok közötti kettős adózás elkerüléséről és adóztatás megakadályozásáról szóló egyezményeket, valamint egyéb joganyagot is szem előtt kell tartanunk. Írásunkban most a küldő és fogadó országok munkajogi szabályainak összehangolásáról szóló Posting-irányelvet elemezzük.